“Yalnız ruhlar… Kırgın kalpler…Umudu can çekişenler…Yaşama tutunmaya çalışanlar… Bir ev partisi akşamında bir araya gelirler. Belki de “Asla yan yana gelemeyiz, farklı dünyaların insanlarıyız,” dediğimiz kişilerle aramızda bir uçurum yoktur ve bunu anlamak için sadece küçük bir tesadüf yeterlidir…

“Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunun yapımcılığını üstlenen “Bu Yapım”ın ilişkileri konu alan “Kutular” oyunu izleyiciyle buluşuyor. Oyunun yazarı Burcu Görek, karakterler için “Karadeliğin yuttuğu umut ışığını arıyorlar” diyor.

 

KUTULAR İKİNCİ KEZ PERDE DİYOR!

İlişkilere dair bir oyun olan “Kutular”; seyircileri bilinmeyene, herkese anlatmaktan korktuğumuz sırlarımızı ortaya dökmeye doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Kutulara sığdırdığımız hayatlar

Oyun farklı sosyo-ekonomik koşullardan gelen kişilerin sırlarını ortaya döktüğünde eşitlendiğini gösteriyor seyirciye… Hepsinin kesişim noktası ise yalnızlık! Ali, Eylül ve Nice seçimlerini sorgularken, sizi de kendi kutularınızı açmaya davet ediyor.

Faruk Ekici

Tiyatrocu Burcu Görek: Yapan insan olmayı seviyorum, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

“Bizim ekibimizin çoğu kadınlardan oluşuyor; ışık teknisyeni, asistanımız, sescimiz. Bütün ekip aslında kadınlardan oluşuyor ve bundan dolayı da belki biz birbirimizden güç alıyoruz. Nadir de olsa garip bir iletişimle karşılaşsak bile karşılarında böyle bir ekip görünce onlar da dikkatli oluyor”

EKOTÜRK TV

Arkadaşlık ve özel ilişkilere odaklanan ”Kutular” oyunu izleyicilerle buluştu. Oyunun detaylarını oyunun yazar ve oyuncusu Burcu Görek, Ekremcan Arslandağ ve yönetmen Semih Değirmenci Ekotürk ekranlarında paylaştı.

İlker Gezici

Kosova 5. Uluslararası Priştine Tiyatro Festivali’nden En İyi Oyuncu ödülü

Deneyimli sanatçı Tamer Levent’in yönettiği, Burcu Görer ile Dilara Gül’ün birlikte rol aldıkları ‘Uyandığımda Sesim Yoktu’ adlı oyun, Kosova’da düzenlenen 5. Uluslararası Priştina Tiyatro Festivali’nden ödülle döndü. Baskı ve şiddet gören kadınların hikayesini anlatan oyunun oyuncuları Görek ve Gül, performanslarıyla En İyi Oyuncu ödülünü kazandılar. 

episodedergi

Burcu Görek ve Dilara Gül’e Kosova’da ‘En İyi Oyuncu Ödülü’

‘Uyandığımda Sesim Yoktu’ tiyatro oyunundaki performansları oldukça beğenilen Burcu Görek ve Dilara Gül, Kosova’da düzenlenen 5. Priştine Uluslararası Tiyatro Festivali’nden ödülle döndü. ‘En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Görek ve Gül, baskı ve şiddet gören kadınların hikâyelerini anlatarak onların sesi olmaya devam edeceklerini söylediler.   

sondakika

Uyandığımda Sesim Yoktu’ya Litvanya ve Kosova’dan davet!

Dünyanın birçok ülkesinde kapalı gişe oynayan ve baskı gören kadınların hikâyesini konu alan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunu, Arnavutluk’ta bu yıl 23.’sü düzenlenen Uluslararası Skampa Tiyatro Festivali kapsamında tiyatro severlerle buluştu.

Milliyet

Uyandığımda Sesim Yoktu Litvanya ve Kosova’dan davet aldı

Tamer Levent rejisiyle, Burcu Görek ve Dilara Gül’ün performanslarıyla sahneye taşınan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunu, Arnavutluk’ta düzenlenen Uluslararası Skampa Tiyatro Festivali kapsamında tiyatro severlerle buluştu. Arnavutluk’ta yoğun ilgi gören oyun, Litvanya ve Kosova’dan da davet aldı!

BuYapım

UYANDIĞIMDA SESİM YOKTU” OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİYLE SAHNEYE DÖNÜYOR!

Pandemi nedeniyle bir süredir sahnelerden uzak kalan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunu, 12 Eylül’den itibaren yeniden
sahnede olacak.

kadinvekadin

Uyandığımda Sesim Yoktu oyunu üzerine derin bir söyleşi

İlk kez Türkçede oynanan Uyandığımda Sesim Yoktu oyunu üzerine yönetmeni Tamer Levent, oyuncuları Burcu Görek ve Dilşad Çelebi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

tiyatronline

Uyandığımda Sesim Yoktu – Bu Yapım

Burcu Görek tarafından kurulan BU Yapım’ın oyunu olan “Uyandığımda Sesim Yoktu”, geçtiğimiz sezon tiyatroseverlerle buluştu lâkin malum nedenden dolayı geçici bir süre oynanamadı. Bu sezon 1 Ekim itibariyle yeniden sahnelenen oyun, seyircileri müthiş bir yüzleşmeye davet ediyor. 

Burcu-Gorek-2-768x960
kültürsanattv

Burcu Görek: “Önlemler kapsamında oyunlarımızı oynayacağız. Umarım seyircimiz de oyunlara gelir”

Geçtiğimiz tiyatro sezonunda Çıplak Vatandaşlar ve Uyandığımda Sesim Yoktu oyunlarında rol alan başarılı ve güzel oyuncu Burcu Görek ile ‘pandemi süreci, sanat ve ‘yeni normal sonrası’ üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar.

AjandaKolik

Söyleşi – Burcu Görek & Dilşad Çelebi: “Biz, uyandığında sesi olmayan bir kadının kafasından geçenleriz”

Benim soracak çok sorum, onların verecek çok cevabı vardı. Geçtiğimiz hafta Koma Sahnesi’nde prömiyer yapan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyununun başarılı oyuncuları Burcu Görek ve Dilşad Çelebi, Ajandakolik’teki en yeni konuklarım oldu.

Hürriyet - Kelebek

Nuri Bilge Ceylan’dan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyununa destek

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan 8 Mart Kadınlar Günü’nde, bu yıl Türkiye’de ilk kez sahneye taşınan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyununu izledi.

Instyle

Uyandığımda Sesim Yoktu Türkiye’de İlk Kez Sahneleniyor

Uyandığımda Sesim Yoktu orijinal adıyla Mouthpiece çağdaş ve fiziksel tiyatronun yeni yazılmış en iyi örneklerinden.

Trendus

“Uyandığımda Sesim Yoktu” Türkiye’de Tiyatro Sahnesinde

Uyandığımda Sesim Yoktu orijinal adıyla Mouthpiece çağdaş ve fiziksel tiyatronun yeni yazılmış en iyi örneklerinden…Kanada, Birleşik Krallık, Amerika ve birçok Avrupa Ülkesinde kapalı gişe oynandı. Şimdiyse Türkiye’de.

Milliyet

Baskı gören kadınların hikayesi: “Uyandığımda Sesim Yoktu”

Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde kapalı gişe oynayan “Mouthpiece” oyunu, “Uyandığımda Sesim Yoktu” adıyla 6 Şubat Perşembe günü saat 20:30’da Koma Sahnesi’nde düzenlenecek prömiyerle ilk kez Türkiyeli tiyatroseverlerle buluşacak.

Hürriyet - Kelebek

“Uyandığımda Sesim Yoktu” Türkiye’de ilk kez sahneleniyor

Dünyanın birçok ülkesinde kapalı gişe oynayan ve baskı gören kadınların hikayesini konu alan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunu, Tamer Levent rejisiyle Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşacak.

İlker Gezici

Kosova 5. Uluslararası Priştine Tiyatro Festivali’nden En İyi Oyuncu ödülü

Deneyimli sanatçı Tamer Levent’in yönettiği, Burcu Görer ile Dilara Gül’ün birlikte rol aldıkları ‘Uyandığımda Sesim Yoktu’ adlı oyun, Kosova’da düzenlenen 5. Uluslararası Priştina Tiyatro Festivali’nden ödülle döndü. Baskı ve şiddet gören kadınların hikayesini anlatan oyunun oyuncuları Görek ve Gül, performanslarıyla En İyi Oyuncu ödülünü kazandılar.